Otrzymując zaproszenie na wesele z dziećmi, musimy zastanowić się nie tylko nad doborem własnej stylizacji, ale i wyborem kreacji dla naszej pociechy. Stylizacje na wesele dla dzieci nie są prostym tematem, dlatego każdy rodzic zadaje sobie wiele pytań, nim wybierze odpowiedni ubiór dla malucha. Sprawdź nasze porady i spraw, by stylówka twojego małego miłośnika mody idealnie pasowała na tak ważną okazję, jaką jest wesele!

Obecnie w sklepach znajdziesz niezwykle piękne, modne i eleganckie stylizacje na wesele dla dzieci, które od ubioru dorosłego różnią się często tylko rozmiarem – oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Wybierając taką dorosłą stylizację dla twojej pociechy (oczywiście dostosowaną do jej wieku, w dobrym guście), możesz mieć pewność, że będzie ona bardzo dobrze prezentowała się na tak poważnej uroczystości rodzinnej, jaką jest ślub i wesele.

Do wyboru ubioru dla dziecka na całodzienne, a nawet całonocne przyjęcia trzeba podejść z rozwagą, bowiem można przesadzić zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Nie chcemy, aby nasz maluch był ubrany zbyt strojnie, by nie uzyskać karykaturalnego efektu, ale też nie chcielibyśmy, by nasze dziecko zostało uznane za ubrane zbyt swobodnie czy nawet niechlujnie.

Jak ubrać dziecko na wesele – podstawowe zasady

Warto zatem poznać podstawowe zasady mody dziecięcej, aby nie mieć wątpliwości, jak ubrać dziecko na wesele. O tym należy pamiętać, aby nie popełnić błędu i nie zaliczyć wpadki:

  1. Ubierz dziecko stosownie do jego wieku. Zbyt duża ilość cekinów, piórek, falbanek czy, co gorsza, odsłoniętego ciała zdecydowanie nie jest odpowiednia dla małego dziecka. Chyba, że ubieramy się na bal przebierańców – wtedy strój księżniczki jest jak najbardziej stosowny. Jeśli twoja pociecha marzy o kreacji, która będzie przypominała te bajkowe suknie, możesz pójść na niewielkie ustępstwa – w końcu to tylko dziecko. Chodzi tu jednak o to, by nie skrzywdzić malucha stylizacją, która wzbudzać będzie salwy śmiechu.
  2. Ubierz pociechę odpowiednio do pogody. Jeżeli wesele odbywa się latem, spokojnie możesz założyć dziewczynce sukienkę na ramiączkach, a chłopcu koszulę z krótkim rękawem, by zapewnić im przewiewność. Jeśli przyjęcie ma miejsce zimą, koniecznie miej pod ręką sweterek, żakiecik lub marynarkę, która na sali weselnej zapewni dziecku nieco ciepła. Sale weselne klimatyzowane są nawet w zimowych miesiącach, dlatego trzeba o tym pamiętać. Gdy masz jakiekolwiek wątpliwości, jaka temperatura będzie panowała we wnętrzu, zawsze warto mieć ze sobą ubranie dla dziecka na zmianę.
  3. Zawsze miej dla dziecka awaryjne ubranka. Żaden maluch nie będzie chciał bawić się dalej, jeśli wyleje na siebie sok, ubrudzi się podczas weselnych zabaw pod okiem animatorki czy zaliczy inną małą wpadkę. Bądź przygotowana na różne sytuacje i miej stylizację zapasową.
  4. Zadbaj o wygodę dziecka, ale o dresach zapomnij! Wesele to bardzo elegancka i ważna uroczystość rodzinna, która wymaga odpowiedniego stroju. Oczywiście dzieci obowiązują nieco swobodniejsze zasady ubioru i ich wygoda powinna być zawsze uwzględniona podczas wyboru kreacji. Nie można jednak przesadzić w tę stronę, wybierając dla dziecka… dresy. Jeśli zastanawiasz się, jak ubrać dziecko na wesele, by wyglądało elegancko i nie czuło się skrępowane, to nie ma się czym przejmować – w dziecięcych sklepach znajdziesz obecnie propozycje ubrań wygodnych, miękkich i nie krępujących ruchów, ale i komfortowych.
  5. Koniecznie zadbaj o wygodne obuwie. Nigdy nie zakładaj małej dziewczynce butów na obcasie, a chłopcu pantofelków, które będą uwierały go już po 30 minutach zabawy. Niewłaściwe obuwie może mieć bardzo przykre skutki – twoje dziecko może np. nabawić się kontuzji podczas radosnego tańca w gronie innych maluchów.
  6. Fotograf rybnik